Maszyny budowlane

Witam na mojej stronie

DDzisiejszy świat wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby nie wyprodukowano wysoko specjalistycznego sprzętu budowlanego. Niegdyś praca ludzkich rąk była podstawowym narzędziem tworzącym otaczający świat obiektów. Dziś technologia budowlana stoi na takim poziomie, który pozwala na tworzenie budynków sięgających chmur o skomplikowanych konstrukcjach napawających wszystkich podziwem i zadumą.

Mechanizacja procesu budowlanego przyczynia się w znacznym stopniu do postępu zarówno w budownictwie, jak i gospodarstwie komunalnym. Maszyny budowlane nie tylko budują, ale również sprzątają po zakończeniu prac budowlanych.

Bardzo często wykorzystywanymi maszynami są żurawie wieżowe oraz betonomieszarki będące stałym elementem każdej dużej inwestycji budowlanej. Jak sama nazwa wskazuje betonomieszarka miesza różne typy standardowych substancji w wyniku czego produkuje się beton. Możemy wyróżnić dwa warianty tego sprzętu – mobilne, które ustawia się zazwyczaj na placu budowy oraz stacjonarne, które na stałe znajdują się w fabrykach. Pierwszy typ ma zdecydowanie mniejszy przerób betonu ze względu na mniejszy rozmiar, natomiast drugi rodzaj przeznaczony jest do przygotowywania bardzo dużych objętościowo partii materiału, stąd niemożliwa jest zmiana miejsca tak dużego urządzenia.

Dźwigi wieżowe zaś, które nazywa się również żurawiami, to maszyny budowlane przeznaczone do przenoszenia i układania bardzo dużych i ciężkich elementów konstrukcyjnych. Ich struktura jest pomyślana w taki sposób, aby umożliwiała podnoszenie. Dźwigi odznaczają się bardzo dużą mocą, ich ładowność przewyższa wartościami inne typy maszyn budowlanych. Do ich standardowego wyposażenia należą: wysięgnik, podwozie szynowe lub gąsienicowe, ciągnik i hak. Tego typu maszyny należą do jednych z największych.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one